دوشنبه 22 مهر 1398

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مردم نهاد گیلان؛ ایجاد خانه جوان را می توان از اقدامات خوب معاونت جوانات وزارت ورزش و جوانان برای توجه بیشتر به این بخش مهم خواند.

خانه جوان استان گیلان در سال 97 با حضور معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان مهندس تندگویان افتتاح شد و در طی مدتی که از شروع بکار این خانه گذشته است توانست اقدامات مطلوبی را در جهت دانش افزایی، مهارت های زندگی و کمک های مشاوره‌ای در موضوعات مختلف به جوانان ارایه کند.

از فعالیتهایی صورت گرفته در خانه جوان گیلان می توان به مواردی نظیر برگزاری کارگاه های مختلف سمن ها از جمله کارگاه آموزش مهارتهای پیش از ازدواج، کارگاه های مدیریت فردی ،کارگاه حقوق شهروندی ، علوم اجتماعی و.. در محل سالن کارگاهی این مجموعه اشاره کرد.

همچنین اتاق مشاوره خانه جوان جهت مشاوره رایگان در اختیار مراکز ازدواج قرار گرفته است.

از دیگر اقدامات انجام شده توسط این خانه، برگزاری جشن های مختلف از جمله نشاط و امید در سالن همایش های خانه جوان ، جشن روز روانشناس ،برگزاری رویدادهای بازی های رومیزی و همایش های علمی ، پژوهشی و ورزشی می باشد که می توان گفت این فعالیتهای خانه جوان در جهت ایجاد نشاط و امید در میان قشر جوان بوده است .

علاوه بر این فعالیت ها، سازمان های مردم نهاد از خانه جوان به عنوان محلی برای برگزاری جلسات و کارگاه های خود استفاده می‌کنند و اتاق هایی برای سمن ها در نظر گرفته شده است.

دبیرخانه شبکه کارآفرینی جوانان در محل خانه جوان مستقر است و به زودی سایت دبیرخانه نیز راه اندازی می‌شود. همچنین مجمع سمن های استان در محل خانه جوان برای کمک به سیل زدگان کمک های غیر نقدی را جمع آوری کردند که در نوع خود بی نظیر بوده است.

فعال کردن دوره های آموزشی رایگان ، جشن پیوند آسمانی به مناسبت هفته ازدواج ،کلاسهای غنی سازی اوقات فراغت ، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و مشاوره رایگان از دیگر برنامه های معاونت فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان برای پویایی خانه جوان استان است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان های مردم نهاد جوانان استان گیلان می باشد
2015 © Guilan NGO